subject

edX: Kullanıcıdan doğan yenilikçilik: Girişimciliğe Yolculuk

 with  Eric von Hippel and Erdin Beshimov

Size bir sır vermek istiyoruz: Yenilik sadece doktora öğrencileriyle dolu araştırma laboratuvarlarından çıkmıyor. Çoğunlukla yeniliği kendileri için önemli bir sorunu çözmek isteyen sıradan insanlar yaratıyor. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Önce neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Sonra başkalarının da bunu isteyip istemediğini öğrenin. Eğer istiyorlarsa, önce kendiniz için geliştirdiğiniz bu yeni ürün veya hizmeti diğerlerine sunmak için kâr amaçlı veya kâr amaçlı olmayan bir girişim oluşturabilirsiniz.

Sonsuz sayıda kullanıcı yeniliği örneği var. Bir sörfçü, sörf yaparken selfie çekebilmek için GoPro'yu yarattı. Bir öğrenci flaş belleğini unuttuktan sonra Dropbox'ı buldu. İki parasız girişimci kirayı ödeyebilmek için salonlarını kiraya verince Airbnb ortaya çıktı. Girişimlerinin nasıl başarılı olduğunu bizimle paylaşacaklar.

Kullanıcı yeniliğini ortaya çıkaran profesör Eric von Hippel'ın verdiği bu derste hangi sorunları çözmeyi seçebileceğinizi ve yeniliklerinizi başkalarıyla nasıl paylaşabileceğinizi öğreneceksiniz.

Siz de yenilik yaratabilirsiniz.

 

0 Student
reviews
Cost Free Online Course
Pace Self Paced
Provider edX
Language Turkish
Hours 2 hours a week
Calendar 6 weeks long

Disclosure: To support our site, Class Central may be compensated by some course providers.

+ Add to My Courses
FAQ View All
What are MOOCs?
MOOCs stand for Massive Open Online Courses. These are free online courses from universities around the world (eg. Stanford Harvard MIT) offered to anyone with an internet connection.
How do I register?
To register for a course, click on "Go to Class" button on the course page. This will take you to the providers website where you can register for the course.
How do these MOOCs or free online courses work?
MOOCs are designed for an online audience, teaching primarily through short (5-20 min.) pre recorded video lectures, that you watch on weekly schedule when convenient for you.  They also have student discussion forums, homework/assignments, and online quizzes or exams.

0 reviews for edX's Kullanıcıdan doğan yenilikçilik: Girişimciliğe Yolculuk

Write a review

Class Central

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free